Yüksel Yaşar İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü oldu…

BALLI’DAN YAŞAR’A ZİYARET

Ballıca Belediyesi’nde Muhasebe ve Yazı İşleri görevlerinde bulunan Ballıcalı hemşerimiz Yüksel Yaşar, Of Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi.

Of Ballıca Derneği Genel Sekreteri, Ballıca Derneği web sitesi editörü Ömer Ballı, Of Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ballıcalı hemşerimiz Yüksel Yaşar’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Ballıca Belediyesi’nde Muhasebe ve Yazı İşleri görevlerinde bulunan Ballıcalı hemşerimiz Yüksel Yaşar, Of Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi.

Ballıca Belediyemizin kuruluşunun hemen ardından 2000 yılında Belediyemizde Muhasebe görevlisi olarak çalışmaya başlayan Yüksel Yaşar, daha sonra memur kadrosuna atanarak Yazı İşleri Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

2014 yılında Trabzon’un Büyükşehir Statüsüne kavuşmasının ardından Belde Belediyelerinin kapatılmasıyla Ballıca Belediyemiz de kapatılmıştı. Belediyemizde görev yapan Yaşar da Of Belediyesi’ne geçiş yapmıştı.

Of Belediyesi bünyesinde kurulan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü emrinde Bilgisayar İşletmenliği kadrosu ile görev yapmaya başlayan Yaşar, Müdür Ali Murat’ın emekliye ayrılmasının ardından İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi.

BALLICA’YA 14 YIL HİZMET ETTİK

Ballıcalı hemşerilerine 14 yıl hizmet ettiğini belirten Yaşar; “Ballıca Belediyemizin kuruluşunun hemen ardından muhasebeci olarak göreve başladım. Belediyemizde hiç memur bulunmadığından Muhasebe görevimizin yanı sıra Yazı İşleri, Evlendirme Memurluğu, Fen İşleri ve Emlak başta olmak üzere belediyecilikle ilgili her görevi üstlenmek durumunda kaldık. 14 yıllık görev sürem içerisinde Ömer Albayrak, Hasan Çakır ve Emin Bilgin gibi üç değerli başkanımızla görev yaptık. Ballıcamıza hizmet edebilmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Mesai mefumu gözetmedik. Sabah 8’de başladığımız mesaimiz bazen gece yarılarını buldu. Tek çalışan olmanın zorluklarını fazlasıyla yaşadık. Ballıcamıza en iyi hizmeti verebilmenin gayretinde olduk. Sağolsun Belediye Başkanlarımız ve Meclis Üyelerimizle birlikte uyumlu bir çalışma dönemi geçirdik. Üç başkanımız da Ballıcamıza güzel hizmetlerde bulundular. Hepisine Ballıcamız adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN SARIALİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Ballıca Belediyesi’nde edindiği tecrübelerin Of Belediyesi’nde kendisine büyük avantaj sağladığını ifade eden Yaşar; “Ballıca Belediyemizde 14 yıl boyunca her görevi icra etmenin artılarını Of Belediyesi’ne gelince çok daha iyi anladım. Ancak buradaki yeni görevimiz daha özel bir görev oldu. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nü yeni kurduk. Sevgili Müdürüm Ali Murat beyle kısa zamanda Müdürlüğümüze güzel bir ivme kazandırdık. 2,5 yıl birlikte çalıştık ve kendisinden çok şey öğrendim. Emekleri ve destekleri için kendisine teşekkür ediyorum. Emekliye ayrılmasının ardından Belediye Başkanımız Sayın Salim Salih Sarıalioğlu tarafından Müdürlük görevi tarafımıza tevdi edildi. Bu önemli görevi yapabileceğimize inandıkları ve güvenerek bu görevi bizlere verdikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah Mevlam bizleri mahcup etmez. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Görevimizi en iyi şekilde yerine getirmek için mesai mefumu gözetmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Personelimizin Of’umuza daha güzel hizmetler sunabilmesi için bizler de personelimizin iş ve işlemlerini en iyi şekilde yerine getirmenin gayretinde olacağız” diye konuştu.

YÜKSEL YAŞAR KİMDİR?

1977 yılında Of’ta doğan Yaşar, İlkokulu Örtülü Köyü’nde, Ortaokulu Of İmam Hatip Lisesi’nde, Üniversiteyi Selçuk Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğinde okudu. 2000 yılında Ballıca Belediyesi’nde Muhasebeci olarak göreve başlayan Yaşar, görev süresi çerisinde Muhasebe’nin yanı sıra Yazı İşleri, Evlendirme Memurluğu, Fen İşleri ve Emlak birimlerinde görev yaptı. Daha sonra Memur kadrosuna geçen Yaşar, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü görevlerini vekaleten yürüttü. Trabzon’un Büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından Ballıca Belediyesi’nin kapatılmasıyla birlikte Of Belediyesi’ne geçiş yaptı. Bilgisayar İşletmeni olarak İnan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan Yaşar, Müdür Ali Murat’ın emekli olmasının ardından İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne atandı.

Of’a basın sektöründe de önemli hizmetleri bulunan Yaşar, 2004 yılında Oflular.com’un Genel Yayın Yönetmenliği göreviyle başladığı basın sektöründe 2007 yılında Of Havadis Gazetesini kurdu. 2011 yılında www.ofhavadis.com’u kuran Yaşar, hem Of Havadis Gazetesi’nin hem de ofhavadis.com’un Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyor. Anadolu Ajansı’nın Of Temsilciliği görevini de yürüten Yaşar, yerel gazetelerde de haber ve yorumlarıyla basın sektörüne hizmetine devam ediyor. Of Medya Derneği’nin Kurucu Başkanı olan Yaşar, Memur Sen’in de Of İlçe Başkanlığı görevini yürütüyor. Of ŞÖAB İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı ve Of Kent Konseyi Üyesi olan Yaşar, çok sayıda dernekte de yönetici olarak görev yapıyor.

İş hayatını sürdürürken Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Yaşar, eğitim hayatına Medya ve İletişim Bölümü ile devam ediyor. Yaşar evli ve dört çocuk babasıdır.

Of Ballıca Derneği olarak; Ballıcalı hemşerimiz Yüksel Yaşar’a yeni görevinde başarılar diler, Of Ballıca Derneği web sitemize yaptığı haber katkıları nedeniyle teşekkürlerimizi bildiririz.

Haber-Foto: Mustafa Yaşar

Check Also

Süleyman Hacıömeroğlu İstanbul’da hakka uğurlandı…

Of Ballıca büyük mahalle sakinlerinden merhum İdris oğlu, Ali ve İbrahim Hacıömeroğlu’nun babası Süleyman Hacıömeroğlu …