VİZYON VE MİSYONUMUZ

Merhaba değerli büyüklerimiz, değerli kardeşlerimiz ve camia’mızın saygıdeğer mensupları !

Tek paydası Ballıcalı olmak olan bizler; memleketimizden oldukça uzakta “Ballıcalı olmanın ruhunu sürdürmek, aramızdaki dayanışmayı sağlamak eğitimin kalitesine katkıda bulunmak ve beraber olmanın sinerjisinden hareketle 2005 yılından beri derneğimizi kurarak faaliyetlerimizi yapmaktayız.

Tarihsel olarak 2005 Eylül ayından en az 50-100 yıl önceki küçük çay toplantılarından başlayan İstanbul’daki birlikteliğimiz hepimizin bildiği bu günkü güzel sonuçlara ulaşmıştır. Bu oluşumun sağlanmasına katkısı olan, teşvik eden tüm büyüklerimize  teşekkür ediyoruz.

Saygıdeğer Ballıcalılar ,

Etrafında toplanacağımız resmi bir kurumumuz olan Of Ballıca Gençlik ve Spor Kulübü Derneğin de toplanmalı, hepimiz için faydalı ve güzel faaliyetlere omuz vermeliyiz.

Ballıca Derneğin ‘de toplanmalı, kenetlenmeli, dayanışmanın zirvesine çıkarak azami sinerjiyi yakalamalıyız. Artık, çok yakınımızdaki iş, aile, komşuluk gibi türlü ilişkilerimiz olan bir dostumuzun veya bir kurumun sorumlusunun çok sonraları Ballıcalı olduğunu tesadüfen öğrenmek istemiyoruz.

Hepimiz iftiharla, göğsümüzü gere gere söylüyoruz ki; Karadeniz in ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında önemli bir misyonu olan Ballıca Beldesi , ülkemizin en köklü ve en önemli yerleşim yerlerindendir.” Kamu kesiminde ve özel sektörde fevkalade güzel hizmetler üreten, etkin pozisyonlarda işadamlarımız ve bürokratlarımız  vardır.

BALLICA DERNEĞİ ‘ nin  mensupları arasında bir köprü olmasını, görüştüklerimizle daha sağlıklı, henüz görüşmediklerimizle de görüşme, iletişim içerisinde bulunabilme imkanına vesile olacağına inanmaktayız.

Sevgili BALLICA DERNEĞİ ‘ nin  mensupları;

Gençlerimizin bir çoğu maalesef mezuniyet sonrası profesyonel anlamda iş edinmede önemli sıkıntılar çekmektedir. Gençlerimiz ancak kendilerine tanınan çok küçük sansı değerlendirerek, önemli sorumluluklar üstlenerek, bir şeyleri başarmaya çalışmaktadırlar. Bu sıkıntıları ancak güç birliği yaparsak, yeni mezunlarımıza yaşatmayabiliriz.
BALLICA DERNEĞİ ile eminiz ki yeni nesil daha şanslı olacaktır.
Bugün düşünülen, hatta yarın hepimizin önereceği tüm projelerin hayata geçirilebilmesi, mutlak sinerjinin sağlanabilmesi için üye sayımızı en az on binlere ulaştırmamız gerekmektedir. Bu konuda hepimizin görevli olduğunu hiçbir zaman unutmayalım.

Değerli BALLICA DERNEĞİ  Mensupları;

DERNEK hepimizindir. Sizlerinde iştirak etmenizle; projelere katılmanızla, proje üretmenizle daha iyi ve kaliteli .güçlü bir dernek oluşumunu sağlayabiliriz.

Herkesin gıpta edeceği güçlü bir sivil toplum örgütü dileğiyle; hepinizi göreve çağırıyor selam,sevgi ve saygılarımızı arz ediyoruz.