Üniversite öğrencilerinden Hocaefendinin kabrine ziyaret…

KYK Of Yurdunda konaklayan üniversiteli öğrenciler Ahmet Yaşar Hoca efendinin kabrini ziyaret ederek ruhu için Kur’an-ı Kerim okudular.

Kredi Yurtlar Kurumu Of Yurdu’nda konaklayan Üniversiteli öğrenciler kısa bir süre önce ebediyete uğurlanan Ahmet Yaşar Hoca efendinin Ballıca’daki kabrini ziyaret ettiler.

Yurt Müdürü Ali Tarakçı önderliğinde 30 kişilik öğrenci grubu, Sabah Namazını Ballıca Büyük Mahalle Camii’nde kıldılar. Namazın ardından Caminin yanında bulunan mezarlığa giden öğrenciler burada Kur’an-ı Kerim okudular ve dua yaptılar.

Hoca efendinin oğulları Fazlı ve Hüseyin Yaşar’ın da eşlik ettiği ziyaretin ardından Ballıca Kur’an Kursu’nda Kurs hocaları tarafından ağırlanan öğrenciler kurs öğrencileriyle birlikte kahvaltı yaptılar.

Yurt öğrencileri tarafından sosyal projeler uyguladıklarını ifade eden Müdür Tarakçı; “Öğrencilerimizle birlikte başlattığımız Sabah Namazı buluşmalarımızda Cuma ve Pazar günleri farklı camilerimizde Sabah Namazımızı kılıyoruz. Bu Cuma günü de Hoca efendin kabrini ziyaret etmek istedik. Sağolsun Kur’an Kursu hocalarımız bizlere kahvaltı ikram ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür etkinliklerimiz devam edecek” diye konuştu.

Kur’an Kursu Öğreticisi Vahap Vahapoğlu da yaptığı açıklamada; “Üniversiteli kardeşlerimizi sabah namazında ağırlamak bizlere mutluluk verdi. Hoca efendinin kabrini ziyaret etmeleri güzel bir düşünce. Allah kendilerinden razı olsun. Kardeşlerimizi ağırlamak bizlere mutluluk verdi” ifadelerini kullandı.

Haber-Foto: Yüksel Yaşar
Kaynak: Of Havadis

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …