Sami ÇAKIR Çağrı Medyayı ziyaret Etti

Seçim çalışmalarını sürdüren Ballıca’lı hemşehrimiz Kocaeli Ak Parti milletvekili adayı Sami Çakır Çağrı Medya Grubunu ziyaret etti.

Kocaeli Ak Parti Milletvekili Sami ÇAKIR Çağrı Medyayı (Kanalartı – Haberartı) Ziyaret Etti.

Sami ÇAKIR Kanal Artıyı Ziyaret Etti

Öncelikle sizi bir tanıyalım .

Ben Sami ÇAKIR.1958 Trabzon Of-Ballıca doğumluyum. Edebiyat Fakültesi mezunuyum. 30 yıldır bankacılık sektöründe çalıştım. 20 yıl yönetici olarak görev yaptım. 20 yıllık tecrübenin vermiş olduğu bilgi birikimide siyaset alanında değerlendirme ümidiyle yola çıktık.

73 Aday Adayı İçinden İlk 11’e Girmek Çok Zor Bir İş. 73 Aday Adayı İçinden AK Parti İlk 11’e Girmenizde Nasıl Bir Etki Oldu ?

Şimdi hakikaten 73 arkadaşla yarıştık. Yani bu 73 arkadaşın hepsiyle aynı kulvarda, aynı ölçekte, aynı değerde bir yarışta olduğumuzu biliyorduk. Yani burada ilk 11’e girmiş olmak veya ilk 11’in dışında kalmış olmak hiçbir arkadaşımız için bir öncelik hakkı olarak görmeden yola çıkmış olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tabi bu arkadaşlarımızın bir çoğuyla 20 yıla varan bir dostluğumuz var.  Bir kısmını siyaset ortamında fiilen tanıyoruz. Bir kısmını da iş ortamında iş hayatında fiilen tanıyoruz. Tabi esas olan bu süreci kardeşlik ortamı içersinde yürütmek idi. Ben bütün arkadaşlarımızın buna riayet ettiğine inanıyorum. Çok samimi dostluklarımız oldu hatta bir çok programda beraber karşılaştık, beraber çalıştık. Tabi bu sonuçta 11 kişiye nasip olcak bir iş. Şunu belirtmekte fayda var; sıralamada ilk 11’e girenler için 1 miyon civarı nüfusu olan bir şehirde en iyisidir anlamı taşımaz. Fakat liste haliyle genel merkezimin takdiri şehirin teveccüne yönelik olabilecek en uygunu yapma listesi. Biz bu manada listeyi şehir için uygun tespitlerle hazırlanmış olarak görüyoruz.

Şuanda AK Parti’de Mevcut 7 Milletvekili Var. 7 Haziran Seçimlerinde Mevcut Sayıyı Koruyup Sayıyı Yükseltebilecek mi ?

Şimdi tabi partiler siyaset yönetmeye talip, iktidar olmaya talip mekanizmalar yani kuruluş amaçları bu. Her zaman daha iyisini hedefleyerek yola çıkarlar. Biliyorsunuz ben geçen dönem 2011 seçimlerinde 8. sırada milletvekili adayı arkadaşınızdım. Şimdi 8. sıradan aday olduğum zaman şunu söylemiştim: 8. sıradaki milletvekili adayının seçilme şansı zor. Fakat biz 1. sıradaki arkadaşımız gibi çalışmakla mükellefiz. Bugün  2011 seçimlerini masaya yatırdığımızda şunu rahatlıkla söyleyebilirim. 7’nin üzerinde milletvekilini çıkarma şansımız 2011’e göre daha fazla. Zor ama daha fazla. Onun için bizim görülen yani son kamuoyu yoklamalarından sızan bilgiler çerçevesinde 7’nin üzerinde bir oy potansiyelimiz var, 8’i zorlamak için sahayı çok daha fazla zorlamamız gerekiyor.

Peki 8. Milletvekilini Çıkardığınız Takdirde CHP ve MHP ‘de Durum Nasıl Olur ?

Zaten burada ki sistem şu; Bir önceki seçim 7-3-1 yani oy dağılımını göz önüne alırsak, 7 sabit CHP’nin 2’si sabit, MHP’nin 1’i sabit gözüküyor. Yani bu durumda CHP’nin almış olduğu 3. milletvekilinin yerinden oynaması söz konusu olur. Eğer bizim bahsettiğimiz ve hedefledeğimiz 8’i yakalamamız söz konusu olursa durum; 8-2-1 olur.

6 Haftalık Seçim Propaganda Süreciniz Var. Peki Kocaeli Bölgesinde Nasıl Bir Çalışma Yapıcaksınız ?

Bizim kurumsal bir kimliğimiz var hem sahaya yansıtacağımız siyasi çalışmalar ile hem de uygulayacağımız projeler itibari ile tesbit edilmiş ve haftalık programlar halinde  elimize verilecek. 11 arkadaşımızla hemen hemen her gün bir ilçede olucaz. Ben dün bir başka ilçedeydim diğer önceki gün bir başka ilçeydim diğer 10 arkadaşımızda başka başka ilçelerde programlarını devam ettirecekler. ilçeler hazırladığı ilçe skm ile il smknin hazırlamış olduğu programlar çercevesinde gün itibari ile hiç bir şekilde özel bir gündemimiz olmuyor. anca daha öncesinde o ilçede yapılacak program ile iligi ilave program talebimiz söz konusu olursa bildiriyoruz. Ama onun dışında tamamen skmnin çizmiş olduğu programa bağlı kalalarak hiç bir aksamaya meydan vermeden programları gerçekleştirmiş olarak bu seçim sürecinin tamamlamayı düşünüyoruz.

Sayın Vekilim Son Olarak Vermek İstediğiniz Bir Mesaj Var mı ?

Mesajımız çok net bir defa 7 Haziran 2015 Seçimlerinin millletimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. yola çıkarken bu duayı şahsımız için de ilimiz ve Türkiye’miz içinde dua ediyoruz. Seçim yerini bir kavga yeri gibi değil bir huzur ortamı içinde geçmesini temenni ediyoruz. Eğer bu olursa bu şudur sandığa razı olmak sandığa rıza göstermek anlamında bir temenni aynı zamanda bu çercevede sağlıklı bir seçim yaparsak Türkiyenin 2015 seçimlerinden sonra hakikaken önünde çok ciddi bir çalışma alanı var. Buda Anayasanın değiştirilmesi Eğer takip ediyorsanız Türk siyasetinde Ak Partinin bu gün Türkiye’yi Anayasa değişikliğine yönelik getirmiş oldu konum belli zaten referandumla Cumhurbaşkanı Seçilmiş bir Türkiye artık bunun için 2015 seçimlerinde Anayasa değişikliğine giden yolda ciddi bir milletvekillerine ihtiyacı var. Öyle gözüküyor ki bu durumda bu değişikliğe Ak Parti talip buda asgari milletvekili sayımız 335 civarlarında olursa referanduma 370 civarinda olursadirek mecliste değiştirme imkanı sağlıyoruz. bu çercevere anayasa değişikliğine talip iktidar partisinin milletvekili adayı olarak seçimin bu çercevede yürüyeceğini gelişeceğini bildiğim için vatandaşımızın bu manada bize vereceği desteği için teşekkür etmek istiyorum ve seçimin tekrar ilimize ve ülkemizde hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Kaynak: www.haberarti.com.tr

http://www.dailymotion.com/video/x2q96fe_kocaeli-ak-parti-milletvekili-adayi-sami-cakir-cagri-medyayi-ziyaret-etti_news

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …