Remzi Çakır İstanbul 2.bölge Ak Parti’den Aday Adayı

Ak Parti MKYK yedek üyesi, hemşehrimiz Remzi Çakır 7 Haziran’da yapılacak 25.dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinde İstanbul 2.ci bölge milletvekili aday adaylığı için başvurusunu Ak Parti İstanbul İl Başkanlığına yaptı.

Bir dönem Ballıca Belediye Başkanlığı yapan Hasan Çakır’ın oğlu olan Remzi Çakır,  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu.

Remzi Çakır’ın adaylığını açıklamasıyla birlikte Ballıca köyümüzden milletvekili aday adayı sayısı ikiye çıktı. Hatırlanacağı üzere hemşehrimiz Hasan Albayrak’ta Başbakanlık Müşavirlik görevinden istifa ederek milletvekili aday adaylığı için Ak Parti’ye başvurmuştu.

Her iki milletvekili aday adayına başarılar diliyor, Ülkemize ve beldemize hayırlı hizmetler yapmalarını temenni ediyoruz.

Remzi Çakır’ın özgeçmişi;

1959 Of Ballıca Trabzon doğumlu.İlk ve ortaokulu Of’ta okudu. İstanbul Fatih’de Pertevniyal lisesinden mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi.

İstanbul Fatihde S.M.Mali Müşavirlik yapıyor.

Çeşitli Dernek ve Vakıflarda yöneticilik yaptı.Halen İlim Yayma Cemiyeti yönetim kurulu üyesi.

Fazilet Partisi İstanbul İl Kurucusu ve İl başkan yardımcılığı, Saadet Partisi İstanbul İl kurucusu ve il başkan yardımcısı.Genel İdare kurulu üyeliği, Has Parti Kuruculuğu ve genel idare kurulu üyeliği.

2012 yılında Has Partinin  kapanmasıyla  Ak Partiye katıldı.

Halen Ak Parti MKYK yedek üyesi.

7 Haziran 2015 te yapılacak genel seçimler için İstanbul 2.Bölgeden (Fatih,Beşiktaş,Beyoğlu,Bayrampaşa,Esenler,Eyüp,Gaziosmanpaşa,Kağıthane,Sarıyer,Sultangazi,
Şişli,Zeytinburnu) milletvekili aday adayı oldu. Of Ballıca Belediyesi Eski Başkanı Hasan Çakır’ın oğlu Remzi Çakır, evli ve dört çocuk babasıdır.

Haber ve Fotoğraf: Ömer Ballı

DSC_0010 DSC_0013 DSC_0018

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …