Of Havadis ve Yaşar Ailesinin acı günü…

Of Havadis Gazetesi İmtiyaz Sahibi Emekli Kur’an Kursu Öğreticisi Ahmet Yaşar Hoca’nın eşi Nuriye Yaşar (66) Ballıca’da son yolculuğuna uğurlandı.

Of Havadis Gazetesi İmtiyaz Sahibi Emekli Kur’an Kursu Öğreticisi Ahmet Yaşar Hoca’nın eşi Nuriye Yaşar (66) tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde vefat etti.

Of Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Of Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü ve Memur-Sen Of İlçe Başkanı Yüksel Yaşar, Of Teknoloji Fakültesi Personeli Mustafa Yaşar, Of Müftülüğü Personeli Yusuf Yaşar, Polis Memuru Muhammet Yaşar ve Öğretmen Selman Yaşar’ın anneleri olan Nuriye Yaşar, uzun süredir çeşitli hastalıklarla mücadele ediyordu.

Çoklu organ yetmezliği sonucu 5 Temmuz’da hayata gözlerini yuman Nuriye Yaşar’ın cenazesi Ballıca Büyük Mahalle Camii önünde kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedildi.

Oğlu Yusuf Yaşar’ın kıldırdığı cenaze namazının duasını İsmail Küçükakyüz Hoca yaptı. Cenaze namazına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürü Sadettin Kaşıkçı, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Ali Nuhoğlu, Of Belediye Başkan Vekili Timuçin Sarıalioğlu, Başkan Yardımcıları Mehmet Öztürk ve Şevki Saral, Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar, Of Teknoloji Fakültesi Personeli, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu ve parti yöneticileri, Eski Başkan Hakan Terzioğlu, Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu ve parti yöneticileri, Yeniden Refah Partisi Of İlçe Başkanı Hüseyin Bereket Ayaz ve parti yöneticileri, Ofspor Başkanı Olcay Saral ve yöneticileri, Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri, Daire Amirleri, belediye çalışanları, müftülük personelleri, eğitim ve emniyet camiasından çok ayıda isim, Yaşar ailesinin akraba ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Eşinin vefatından bir önceki gece beyin kanaması geçirerek KTÜ Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınan Ahmet Yaşar hoca ise eşinin cenaze namazına katılamadı.

Cenaze namazına katılan, cenazeye katılamayıp daha sonra taziyeye gelen, çelenk gönderen, telefon ve sosyal medya aracılığı ile taziyelerini ileten herkese teşekkür eden Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar; “Çok üzüntülüyüz. Rabbim annemizi aldı, babamız yoğun bakımda. Anlatılması tarifsiz duygular yaşıyoruz. Bir yanda annemizin cenazesi ve acısı, diğer yanda babamızın hastalığı. Çok zor bir durum. Rabbim böyle zor durumları kimseye yaşatmasın. Bu üzüntülü süreçte bizleri bir dakika bile yalnız bırakmayan, acımızı yaşamamıza müsaade etmeyen, acımızı hafifleten tüm dostlara, komşularımıza ve akrabalarımıza teşekkür ediyoruz. Şüphesiz ki er ya da geç bu üzüntüleri hepimiz yaşayacağız. Rabbim hepimize güç versin, sabırlar versin. Tüm dostlardan annem için birer Fatiha, babam için de dua bekliyoruz. Rabbim cümlesinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Haber Of Ajans
Fotoğraflar Ofun Nabzı

Check Also

Ayşe Çakır son yolculuğuna uğurlandı…

Ballıca merkez mahalleden merhum Hüseyin eşi Ayşe Çakır (98) hakkın rahmetine kavuştu. Cenazesi 29.01.2023 Pazar …