Of Ballıca’da çekme kat çöktü 1 ölü 1 yaralı…

Of’un Ballıca Mahallesi’nde meydana gelen olayda inşaatı devam eden bir inşaatın çekme katı çöktü. Enkaz altında kalan işçilerden biri sağ olarak kurtarılırken biri hayatını kaybetti.

Of’un Ballıca Mahallesi Yavuz Selim Mevkiinde meydana gelen olayda inşaatı devam eden bir inşaatın çekme katı çöktü.

Edinilen bilgilere göre saat 13.45 sularında meydana gelen olayda inşaatın çekme katı bölümünde üçü çatı ve ikisi de sıva olmak üzere toplam beş kişilik iki ayrı ekip çalışma yürütüyordu.

Çalışma esnasında büyük bir gürültü ile birlikte çekme katın tablası bir anda çöktü. Çökme esnasında üç işçi enkazın dışında kalırken iki işçi ise enkaz altında kaldı.

Olayı gören vatandaşların haber vermesiyle Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, Jandarma, AFAD, UMKE, Acil Sağlık ve AKUT ekipleri olay yerine sevk edildi.

Yaklaşık 4 saat süren çalışmalar neticesinde çöken tablanın betonu kırılarak enkaz altında kalan işçilere ulaşıldı. Önce 20 yaşındaki Van nüfusuna kayıtlı Serkan Yağız, yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Ardından evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenilen Trabzon Pelitli nüfusuna kayıtlı 35 yaşındaki Emre Sağlam’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Ekipler tarafından enkaz altından çıkarılan Yağız ve Sağlam’ın cansız bedeni, itfaiye merdiveni aracılığıyla çatıdan yere indirilerek ambulanslara alındı. Sağlam’ın cenazesi Of Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, yaralı olan Yağız ise KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Of Cumhuriyet Savcısı olay yerine gelerek inlemelerde bulunurken Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve Trabzon AFAD Müdürü Ömer Faruk Kıratlı da olay yerine gelerek çalışmaları takip ettiler.

Of Ajans

Haber Video https://www.youtube.com/watch?v=wnWKEHJYeDM&t=295s

 

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …