Küçük Sabri’nin büyük sevinci

Of Ballıca Mahallesinde ikamet eden merhum Mehmet Akbulut’un engelli oğlu, Ballıca Mahallesi Muhtarı Recep Yavuz’un üstün gayretleri ile hayırseverler tarafından yeni akülü araç ile ödüllendirildi.

Küçük Sabri’nin büyük sevinç yaşamasına vesile olan Ballıca Mahallesi Muhtarı Recep Yavuz, Ailesinin geçim sıkıntısı ile yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.

7 çocuklu ailenin geçimin çay fabrikasında çalışarak sağlayan Merhum Mehmet Akbulut’un vefat etmesinden dolayı aileye bakacak kimsenin olmadığını söyleyen Muhtar Recep Yavuz, “Gerçekten zor şartlar altında geçim mücadelesi veren bir aile oldukları için ben gerek muhtar, gerekse insanlık olarak kendilerine yardım etmeye çalışıyorum. Ailenin küçük ve engelli evladı olan Sabri’ye karşı büyük bir sevgim var. Kendisine elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum. Son olarak annesi, çocuğun kullandığı eski engelli arabasını tekeri arızalandığı için bana getirdi. Bende arızasını yapamadığım için ve de kendisine daha rahatlık olsun diye akülü araç almayı düşündüm.” dedi.

Yavuz, “Küçük Sabri’nin daha rahat dolaşması ve annesinin daha rahat bir şekilde Sabri’yi okula götürüp-getirmesi için akülü araba arayışına girdim. Sağolsun başta Of Ballıca Derneği başkanı Adem Ballı ve birkaç yardımseverin katkılarıyla küçük Sabri’ye akülü araba aldık. Şimdiden sonra inşallah gerek annesi, gerekse küçük Sabri daha rahat bir şekilde okuluna gidecektir.” diyerek akülü araba için yardım eden yardımseverlere teşekkür etti.
Küçük Sabri için ayarlanan akülü arabayı, okuduğu Şehit Öğretmen Ali Bulut Okulu’na götürerek, sınıfından Öğretmeni Hakan Muratoğlu’ndan izin alarak kucağında okul bahçesine götüren Muhtar Recep Yavuz, annesi, öğretmenleri ve öğrencilerin önünde Sabri’yi yeni akülü arabasına bindirdi.

Yeni arabaya kavuşmanın mutluluğu gözlerinden okunan Sabri’nin annesi sevinçten gözyaşlarına hakim olamadı.

Küçük Sabri sevincini, akülü arabasını nasıl süreceğini öğreten Muhtar Yavuz’a sarılıp öpmesiyle gösterirken, yanında bulunan annesi ve öğretmenlerinin duygulanmasına sebep oldu.

Kaynak: Ofunnabzi.com


recepakbulut (1) recepakbulut (2) recepakbulut (3) recepakbulut (4)

Check Also

Ayşe Çakır son yolculuğuna uğurlandı…

Ballıca merkez mahalleden merhum Hüseyin eşi Ayşe Çakır (98) hakkın rahmetine kavuştu. Cenazesi 29.01.2023 Pazar …