İstiklal Marşının Milli Marş Olarak Kabulünün 95. Yıl Dönümü kutlu olsun…

Bağımsızlık sürecinde aktif rol alan, hayatını, yurduna ve milletine adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden dökülen kahramanlık destanı olan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 95. Yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

95 yıl önce Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı milletimizin yurt ve bayrak sevgisinin, Türk Milletinin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan, inanç ve azmin zaferi olan dizelerdir. Bu destansı eser aynı zamanda, tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi bir belge niteliğindedir.

Topyekün vatan mücadelesinin verildiği dönemde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı, kadın-erkek, genç-yaşlı tüm milletimize yaşattığı ortak duygu ve coşkuyla, zorluklara karşı dayanma gücünü artırmıştır.

Ulusal Marşımız bizlere, atalarımızın bağımsızlık uğruna neleri feda ettiklerini çok iyi anlatarak, korumamız gereken asli değerlerimizi hatırlatan, bir değer olmuştur. Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümünde, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz.

Of Ballıca Derneği

2691Istiklal_Marsi_by_bk61

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …