Güzel Kuran okuma yarışmasında Resul İlhan Of birincisi

Ballıca Erkek Kuran Kursu öğrencisi Resul İlhan Güzel Kuran Okuma Of birincisi oldu.

Of Kuran Kursları arasında yapılan güzel kuran okuma yarışmalarında Birinci olan Ballıca Erkek Kuran Kursu öğrencisi Resul İlhan, aynı yarışmanın devamı olan “Trabzon Kuran Kursları güzel kuran okuma” yarışmaları arasında il düzeyinde Of İlçemizi temsil etti. Resul İlhan ve Balaban kuran kursu öğrencisi birinci oldu. Her iki öğrencinin puanları eşit olması nedeniyle komisyon başkanının en çok oy verdiği Balaban kuran kursu öğrencisi birinci, Resul İlhan ise ikinci oldu.

Kutlu doğum etkinlikleri çerçevesinde yapılan “40 Hadis Ezberleme” yarışmalarında Ballıca kuran kursumuz öğrencilerinden Ahmet Baytar üçüncü oldu.

40 Hadis Ezberleme Yarışması Of’ta Yapıldı.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle İlçe Müftülüğümüz tarafından düzenlenen Kur’an Kursları arası 40 Hadis Ezberleme yarışması Müftülük Site Camii’nde yapıldı. Yarışma erkek ve kız  öğrenciler arasında ayrı ayrı yapıldı. Erkek Kur’an Kursları arası yarışmada ; 1. Zehra Hatun Kur’an Kursu 2. Kavakpınar Kur’an Kursu 3. Ballıca Kur’an Kursu (Ahmet Baytar) ,  Kız Kur’an Kursları arasında ise  1. Merkez Kız Kur’an Kursu  2.Uğurlu Kız Kur’an Kursu  3. Bölümlü Kız Kur’an Kursuları paylaştı. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

61 öğrencisi ile hafızlık eğitimine devam eden Ballıca Erkek Kuran Kursu hocalarımız Mehmet Hanefi Topal, Vahap Vahaboğlu, Mustafa Öztürk, Mesut Özcan, Muhammet Yeşilyurt, Ballıca Kuran Kursu Dernek yöneticileri ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Haber: Ömer Ballı

IMAG6137 IMAG6141 IMAG6144 Resul-İLHAN

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …

Bir yorum

  1. Ballıca derneği olarak öğrencilerimizi kutlar, bu başarıda pay sahibi olan Kurs hocalarımıza teşekkür ederiz.