Ballıca’da İftar geleneği devam ediyor

Ballıcalı hayırseverlerin katkıları ile 4 yıldır yapılmakta olan geleneksel iftar buluşmaları, Ramazan Ayı’nın güzelliklerinin paylaşılmasına vesile oluyor.

llıca Beldesinde 2009 yılın da başlatılan Cumartesi ve Salı iftarları Ballıcalı vatandaşların ve konuk edilen misafirlerin katılımları ile devam ediyor.

Kayasuyu Mahallesi Camii önünde Salı ve Cumartesi günleri düzenlenmekte olan iftar yemeklerine mahalle sakinleri, Ballıcalı vatandaşlar ve Ballıca dışından gelen misafirler katılıyor.

Yaklaşık 100 kişinin aynı sofrada buluştuğu iftar yemeğinin ardından çay sohbetiyle birbirleriyle hasbıhal olan katılımcılar, teravih namazını da birlikte kılıyorlar.

Of Kaymakamı Eren Arslan, Kıyıcık Belediye Başkanı Hasan Çakır, Ak Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu, Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Mahmut Celal Vahapoğlu, Çaykur Çamlı Çay Fabrikası Müdürü Yaşar Çakıroğlu ve çok sayıda misafirin konuk edildiği iftar buluşmalarına Ballıca Belediye Başkanı Emin Bilgin ve çok sayıda Ballıcalı da iştirak ediyor.

Haber ve Foto: Ömer Ballı

iftarballica1 (1) iftarballica1 (2) iftarballica1 (3) iftarballica1 (4) iftarballica1 (5) iftarballica1 (6) iftarballica1 (7) iftarballica1 (8)

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …