Ballıca’da hayırseverlerin desteğiyle yollar betonlanıyor…

Ballıca Büyük Mahalle ile Yemişalan Mahallesi bağlantı yolunda hayırseverler vatandaşlar tarafından 105 metre betonlama yapıldı.

Ballıca Büyük Mahalle ile Yemişalan Mahallesini birbirine bağlayan yol güzergahında hayırsever vatandaşların desteği ile 105 m3’lük betonlama yapıldı.

Mahalle sakini İmam Hatip Hasan İnan hocanın öncülüğünde başlatılan çalışma kapsamında yaklaşık 35 bin TL yardım toplandı. Toplanan para ile beton satın alınarak yine mahalle sakinleri tarafından işçiliği yapılarak yaklaşık 200 metrelik alanda betonlama yapıldı.

Hayırsever vatandaşlara teşekkür eden Hasan İnan; “Yol betonlamamıza katkı veren mahalle sakinlerimize ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Toplumumuzun önemli bir özelliği olan bu birlik ve beraberliği bu tarz faaliyetlerle kuvvetleniyor. Her şeyi devletten veya kurumlarımızdan beklemememiz gerektiğini, gerektiğinde el birliği ile birçok ihtiyacın üstesinden gelinebildiğini görebiliyoruz. Bu yol Ballıca büyük mahallemiz ile Yemişalan mahallemizi birbirine bağlayan önemli bir yol. Mahalle halımızın büyük çoğunluğunun arazilerine bu yolla ulaşılıyor. Ama bugün kadar bakımı hep ihmal edildi. Bizler de kendi imkanlarımızla yolun sorunlu mevkilerini betonlamaya başladık. İnşallah hayırseverlerimizin desteğiyle, belediyemizin ve devletimizin desteğiyle de sorunlu alanların betonlamasına devam ederiz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans – Yüksel Yaşar

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …