Ballıca’da 8 hafız daha mezun oldu

Of’un önemli Kur’an Eğitim Merkezlerinden biri olan Ballıca’da düzenlenen icazet merasimi ile 8 afız daha hafızlığını tamamlayarak mezun oldu.

Medrese Eğitimi dönemlerinde Medrese Eğitimi veren önemli merkezlerden biri olan Ballıca, Kur’an’a hizmet etmeye devam ediyor. Her dönem düzenlenen icazet merasimleri ile hafızlığını tamamlayan öğrencileri mezun eden Ballıca Kur’an Kursu, bu yıl da 8 hafızı daha mezun etmenin gururunu yaşadı.

Törene Of Müftüsü Recep Onat, Rize RTE Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Sadık Kemal Sandıkçı, Hayrat Vaizi Halil İbrahim Öztürk, Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, Saadet Partisi Of İlçe Başkanı M.Celal Vahapoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, icazet alan hafızların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an Kursu Yöneticisi Mehmet Hanefi Topal ile Kurs Öğreticileri Vahap Vahapoğlu ve Mustafa Öztürk tarafından eğitim verilen Abdullah Araz, Abdülhalik Özkoç, Abdullah Özkoç, Hasan Özkoç, Ramazan Sayın, İsmail Cone, Sefa Karaca ve Mahmut Saygın adlı öğrenciler hafızlıklarını tamamlayarak icazet aldılar.

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …