Ballıca yeni dernek merkezine kavuştu…

2005 yılında İstanbul Fatih’te kurulup faaliyetlerine başlayan Of Ballıca Derneği, iki yıl aradan sonra yeni dernek merkezine kavuştu.

Kurucu başkan Ali Ulusoy yönetiminde faaliyetlerine başlayan Ballıca Derneği, Bayrampaşa’da 140 m2’lik yeni dernek merkezine taşındı.

Dernek merkezi Cuma günleri saat 17.00-22.00, Cumartesi ve Pazar günleri saat 12.00-22.00 arası açık olacak merkez, ayrıca Pazartesi akşamları Trabzonspor’un maçı olduğunda da hizmete açılacak.

Ballıca’nın yeni Dernek merkezi Bayrampaşa Kartaltepe Metro istasyonuna beş dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

KURUCU BAŞKAN ULUSOY’A TEŞEKKÜR

Of Ballıca Derneği Başkanı Adem Ballı yaptığı açıklamada; “Başta Derneğimizin kurucu Başkanı Ali Ulusoy olmak üzere günümüze kadar derneğimize gerek yönetici gerekse de gönüllü olarak hizmet yapan tüm üyelerimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Onlar zor olanı başardı, derneği kurdular. Bizde bu hayırlı işi elimizden geldiği kadarıyla devam ettirmeye çalışıyoruz. Derneğimizin yeniden yapılanma çalışmalarında ciddi destekler alıyoruz. Desteklerini esirgemeyen başta iş adamlarımıza ve dernek üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Dernek merkezinin fiziksel iyileştirme ve yeni üye çalışmaları devam ediyor. İleriki günlerde dernek merkezinde kahvaltı ve sohbet toplantıları yapacağız. Bu güzel organizasyonlarımıza İstanbul’da bulunan Ballıcalı hemşerilerimizin ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Dernek olarak, Ballıcalı vatandaşlarımıza Ballıca ile ilgili her türlü gelişmeleri başta toplu mesaj sistemi, web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla duyurmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

TÜM BALLICALILARI BEKLİYORUZ

Tüm Ballıcalıları derneğe ve derneğin faaliyetlerine destek vermeye davet eden Ballı; “Etrafında toplanacağımız resmi bir kurumumuz olan Of Ballıca Derneğinde toplanmalı, hepimiz için faydalı ve güzel faaliyetlere omuz vermeliyiz. Ballıca Derneğin‘de toplanmalı, kenetlenmeli, dayanışmanın zirvesine çıkarak azami sinerjiyi yakalamalıyız. Artık, çok yakınımızdaki iş, aile, komşuluk gibi türlü ilişkilerimiz olan bir dostumuzun veya bir kurumun sorumlusunun çok sonraları Ballıcalı olduğunu tesadüfen öğrenmek istemiyoruz. Hepimiz iftiharla, göğsümüzü gere gere söylüyoruz ki; Karadeniz’in ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında önemli bir misyonu olan Ballıca Beldesi, ülkemizin en köklü ve en önemli yerleşim yerlerindendir. Kamu kesiminde ve özel sektörde fevkalade güzel hizmetler üreten, etkin pozisyonlarda işadamlarımız ve bürokratlarımız  vardır. Ballıca Derneği’nin  mensupları arasında bir köprü olmasını, görüştüklerimizle daha sağlıklı, henüz görüşmediklerimizle de görüşme, iletişim içerisinde bulunabilme imkanına vesile olacağına inanmaktayız” ifadelerini kulanı.

GENÇ NESLİMİZE KATKI SUNMAK İSTİYORUZ

Gençlerin birçoğunun mezuniyet sonrası profesyonel anlamda iş edinmede önemli sıkıntılar çektiğini ifade eden Ballı; “Gençlerimiz ancak kendilerine tanınan çok küçük sansı değerlendirerek, önemli sorumluluklar üstlenerek, bir şeyleri başarmaya çalışmaktadırlar. Bu sıkıntıları ancak güç birliği yaparsak, yeni mezunlarımıza yaşatmayabiliriz. BALLICA DERNEĞİ ile eminiz ki yeni nesil daha şanslı olacaktır. Bugün düşünülen, hatta yarın hepimizin önereceği tüm projelerin hayata geçirilebilmesi, mutlak sinerjinin sağlanabilmesi için üye sayımızı en az on binlere ulaştırmamız gerekmektedir. Bu konuda hepimizin görevli olduğunu hiçbir zaman unutmayalım” dedi.

Of Ballıca Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor ;

1.Adem Ballı Başkan
2.Hüseyin İnan Başkan Yardımcısı
3.Ahmet Yavuz Başkan Yardımcısı
4.Muammer Kuzu As Başkan
5.Necati Ballı Genel Sekreter
6.Ali Kuzu Kulüp Sözcüsü
7.Cengiz Aktürk Muhasip Üye
8.Müslüm Yavuz Yönetim Kurulu Üyesi
9.Cüneyt Albayrak Yönetim Kurulu Üyesi
10.Mehmet Keleş Yönetim Kurulu Üyesi
11.Mehmet Albayrak Yönetim Kurulu Üyesi
12.Sami Keleş Yönetim Kurulu Üyesi
13.Seyfettin Çakır Yönetim Kurulu Üyesi
14.Serkan Banzaroğlu Yönetim Kurulu Üyesi
15.Ramazan Balcı Yönetim Kurulu Üyesi

Of Ballıca Derneği iletişim bilgileri;
Adres: Kocatepe Mahallesi, 50 Yıl Caddesi, No:35 Kat:1
Bayrampaşa-İstanbul

Tel: 0212 437 31 04
E-mail: ballica@ballicadernegi.com

Kaynak: Ballıca Derneği

Check Also

Ballıcalılar Hatmi-Şerifte buluştu…

Of Ballıca Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin tertip ettiği hatmi şerif İstanbul Fatihte yapıldı. Pazar günü …