Ballıca balçığa teslim…

Of ilçesinin Solaklı deresi üzerinde Ballıca mahallesi sınırları içinde bulunan ARCA Hidro elektrik santrali, barajda suyun tutulduğu alanda biriken ve tortulaşan balçık çamurun sinek oluşumuna sebebiyet verdiği ve derenin florasını bozduğu şeklinde bundan önce BİMER’e yaptığımız şikayetler üzerine biriken balçık çamuru araçlara yükleyerek çıkartıp temizlemek yerine barajdan dışarıya bırakıyor.

Çok kere bu durum şikayet edilmesine rağmen ARCA Hidro elektrik santrali yetkilileri barajı temizleme görevlerini yapmamakla diretiyor.

Ballıca halkının sağlığını dikkate alarak solaklı deresi üzerinde Ballıca mahallesi sınırları içerisinde bulunan ARCA HES’te biriken balçık çamurun usulüne uygun şekilde tahliye edilmesini istiyoruz.

Bu konu ile ilgili tüm halkımızı duyarlı olmaya çağırıyor ve aşağıdaki metin ile birlikte gerekli resmi mercilere yazıların mail ortamında gönderilmesini bekliyoruz.

Şikayet edilecek merci: BİMER www.bimer.gov.tr

Trabzon,Of ilçesinin Solaklı deresi üzerinde Ballıca mahallesi sınırları içinde bulunan ARCA Hidro elektrik santrali, barajda suyun tutulduğu alanda biriken ve tortulaşan balçık çamurun sinek oluşumuna sebebiyet verdiği ve derenin florasını bozduğu şeklinde bundan önce BİMER’e yaptığımız şikayetler üzerine biriken balçık çamuru araçlara yükleyerek çıkartıp temizlemek yerine barajdan dışarıya bırakıyor. Bu da salınan balçıklı suyun Karadeniz’e ulaştığı yerde tekrar çamur halinde birikmesine ve tortulaşmasına neden oluyor. Sizden ivedilikle söz konusu santralin işletmecisinin uyarılarak biriken balçık çamurun araçlarla çıkartılıp temizlenmesinin temin edilmesini rica ediyoruz.

Haber I Ömer Ballı

 

Check Also

İdris dede hakka uğurlandı…

Of Ballıca Merkez mahalle (kuşando) sakinlerinden Merhum Mehmet Nuri (Aslan Çakır) oğlu, Sinan Çakır’ın babası …