Ali İnan hoca son yolculuğuna uğurlandı

Of’un ve Ballıca’nın yetiştirdiği önemli din alimlerinden Ali İnan hoca efendi, Of’ta düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Of’un ve Ballıca’nın yetiştirdiği önemli din alimlerinden Emekli İmam Hatip Ali İnan hoca efendi tedavi gördüğü Of Devlet Hastanesi’nde vefat etti.

Ballıca Mahallesi sakinlerinden merhum Hurşit oğlu Ali İnan Hocaefendi’nin cenazesi Of Çarşıbaşı Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Ballıca Büyü Mahallesi’ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Anadolu Gençlik Derneği Of Şubesi Başkanı ve İmam Hatip olan Hasan İnan, İmam Hatip Mehmet İnan, Of Ballıca Derneği eski Başkan yardımcısı Hüseyin İnan ve Hakkı İnan kardeşlerin babası olan Ali İnan hocanın cenaze namazı Mikdat Yılmaz Hocaefendi kıldırdı.

Ahmet Keleş hocanın tezkiyesini yaptığı ve yoğun bir kalabalığın katıldığı cenaze namazına Of Kaymakam Vekili Hayrat Kaymakamı İbrahim Şenkon, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Siyasi Parti Temsilcileri, Çevre İl ve İlçelerden gelen çok sayıda hoca, akraba ve yakınları katıldı.


Haber Kaynağı: Of Ajans

Check Also

Tüzük Tadili Değişikliği Olağanüstü Genel Kurul İlanı…

Of Ballıca Derneğimizin 8.Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Hekim suyu Cad. Kazım Karabekir Mah. Albayrak Sitesi …